Ile zmieści się w komodzie?

komoda piękna

Dzisiejsze komody są meblami bardzo uniwersalnymi. Znajdują swoje miejsce w salonach, sypialniach, kuchniach, jadalniach, przedpokojach, gabinetach a także pokojach dziecięcych. W początkach swego powstania umieszczano je głównie w sypialniach, gdzie służyły do przechowywania bielizny i pościeli. Współcześnie to meble bardzo wszechstronne.

Poczynając od salonu, najbardziej reprezentacyjnego miejsca w domu, komoda będzie się tam sprawdzać jako urozmaicenie wnętrza. A to jako miejsce gdzie można postawić elementy dekoracyjne takie jak pamiątki rodzinne; zdjęcia, rzeźby, biżuterię lub też, jako stylowy mebel nawiązujący swym wyglądem do wzorów z określonej epoki.

Obecnie antyczne meble przeżywają swoją drugą młodość. Cieszą się sporym zainteresowaniem koneserów sztuki oraz osób, które zajmują się ich renowacją. Taki mebel w salonie to prawdziwy okaz, który zachwyci niejednego gościa, jaki pojawi się w naszym salonie.

Aktualnie powracamy w projektowaniu domów do umieszczania jadalni w planie

Kiedyś w okresie staropolskim, w dworkach takie pomieszczenia były na porządku dziennym, potem z nich zrezygnowano a teraz znowu okazały się być potrzebne. Jadalnia to miejsce jaka sama nazwa mówi spożywania posiłków, często tam organizuje się wytworne okazjonalne obiady, dlatego nie można umieścić gości w kuchni, a salon spełnia już nieco inna funkcję.

A może fotowoltaika? Panele solarne na woltaika.pl

Dlatego jadalnia jest ważnym miejscem w domu i powinna być odpowiednio wyposażona. Oczywiście znajdzie się tam duży stół, może być sosnowy jest bardzo elegancki, z odpowiednią ilością krzeseł najlepiej wyściełanych a dodatkiem będzie witryna lub komoda z drewna sosnowego.

Innym pomysłem i miejscem dla nowoczesnej lub antycznej komody są pokoje gościnne. Często takie organizujemy dla wakacyjnych lub świątecznych gości, dobrze więc, aby mieli gdzie przechowywać swoje rzeczy na czas pobytu. Komoda  drewniana idealnie się do tego nadaje, ponieważ pomieści większe i mniejsze elementy garderoby. Okazuje się więc, że funkcjonalna komoda naprawdę potrafi się dopasować do wszelkich potrzeb jej użytkowników i zawsze prezentuje się elegancko. Z drugiej strony jest szalenie przydatnym mebelkiem w każdej postaci bardziej nowoczesnej jak i tej stylowej.

Author: Info z Kłodzka