Urządzanie domu – jak zacząć właściwie aranżację?

dom urządzanie budowanie

Przedpokój nas wita

To rzeczywiście pierwsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu, które nas wita i może nakreślić nam styl gospodarza. Jeśli to tylko możliwe ogranicz do minimum ilość wiszących ubrań, parasoli i butów. Nic tak nie psuje pierwszego wrażenia jak zagracony przedpokój. Postaw na meble, które nie przytłoczą często wąskiego lub ciemnego przedpokoju. W tym miejscu nie może zabraknąć lustra!

Kuchnia w całej okazałości

Przy aranżacji kuchni najważniejsze jest zachowanie ciągu technologicznego: lodówka – zlewozmywak – płyta grzewcza. Podwyższenie blatu sprawdzi się jako stół, a zachowanie wcześniej już wspomnianych zasad czyli jasnych kolorów, połyskliwych lub oszklonych frontów szafek pozwoli na zbudowanie przestronnego mieszkania. Jeśli układ kuchni czy aneksu na to pozwala, powieś szafki jak najwyżej. W wąskiej kuchni w kształcie litery „I” ustaw meble tak, aby możliwe było wykonanie swobodnego obrotu podczas przygotowywania posiłków.

Wygodny salon i pokój do pracy

Nawet małe mieszkanie musi mieć strefę wypoczynkową, a jeśli mówimy o relaksie to mamy na myśli wygodną sofę. Na mniejszym metrażu sprawdzi się kanapa o delikatnych kształtach, która nie będzie przytłaczała. Ważne, aby była rozkładana i z funkcją spania. Pomyśl o mobilnym meblu jakim może być większa pufa czy stolik kawowy, w razie konieczności łatwo przemieścić taki mebel na balkon czy w inne miejsce. Dobrze jest wygospodarować w kawalerce chociaż mały kącik do nauki czy pracy. Wystarczy nieduże biurko czy składany stolik w formie blatu, który w razie potrzeby można rozłożyć.

Więcej info na: BudujeszDom.pl

Sypialnia w kawalerce?

Łóżko do spania w nocy często zmienia się w kanapę na dzień – to najprostsze rozwiązanie w małych mieszkaniach, ale jeżeli macie chociaż wnękę spróbujcie wykorzystać to miejsce na szafę, biurko lub właśnie miejsce do spania. Wystarczy dobry materac, możemy go nawet położyć bezpośrednio na podłodze. Półki zastosowane nad łóżkiem pozwolą na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i będą wygodnym miejscem na odkładanie książek i drobnych przedmiotów.

Author: Info z Kłodzka